Yavuz Semerci, Habertürk Gazetesi

Bugün ki Habertürk Gazetesinde yayınlanan “Uzan mı Yalancı,300.000 kişi mi”

Başlıklı yazınızda yalan yanlış beyanlarda bulunuyorsunuz.

Yazınızın tek doğru tarafı şu cümleler:

“Kabul ediyorum.Uzan tehlikeli bir İş adamıydı ve özellikle bazı sermaye odakları açısından deyim yerinde ise fırsat bulunduğunda boğazı sıkılacak düşman kapsamındaydı…Nitekim Ailenin batış hikayesi ÇEAŞ ve KEPEZ’in lisanslarının iptaliyle başladı.AK Parti iktidarının attığı bu adımda o bölgeden çıkmış büyük bir gurubun etkisi ve yine aynı guruba ait enerji şirketinin çıkarları olduğuna dair güçlü emareler vardı.Dev barajlar devlete geçti.Bölgede üretim,dağıtım ve satım hakkını kaybettiler…”

Yazınızın geri kalanı yanlış.

Ben Yalancı değilim. Size yanlış bilgilerinizi düzeltme fırsatı vermek üzere ekte belgeler yolluyorum. Bu belgelere rağmen tavrınız değişmez ise ya bazı dostluk bağlarından, ya da menfaat ilişkilerinden karşımdaki “Komplo çetesinin” parçası olursunuz.

Size hakikatleri özetleyeyim:

ÇEAŞ ve KEPEZ’e el konulma komplosunu Fatih Altaylı kendi yazısında itiraf etti.

– TMSF güya var olduğunu iddia ettiği 390.000 mudinin hesabını veremiyor.Ekteki belgelere bakın.Ben TMSF’ye Ödeme yaptıkları mudilerin dökümünü soruyorum.Bakalım hangisi hakiki,hangisi “fiktif”,hangisi kimin ile ilişkili, “fiktif”lere kaç para ödenmiş? “fiktif” mudilerle para çalıp benim ve Ailemin üzerine yıkmaya çalıştılar.

Bankadaki çifte hesap hikayesini kim uydurdu? Engin Akçakoca, Nebil İlseven, Ahmet Ertürk, Fethi Çalık bu işlerin neresindeler? Mecit Ceylan bu işlerin neresinde?

Bu soruların cevaplarını yolladığım belgelerde bulacaksınız.

Sorularınız varsa iletin cevap vereyim. Yoksa sizde “Yalancılar ve Komplocular” kervanına katılmış olursunuz.

Ekler:

1- TMSF’ye yazılan 11 Haziran 2012 tarihli talep yazısı

2- TMSF’nin 11 Temmuz 2012 tarihli cevabı

3- Mahkemeye Tesbit müracaatı

4- Mahkemenin red kararı

5- TMSF Başkanı Şakir Gül’e yazılan 26 Eylül 2013 tarihli yazı

6- Wikileaks Belgesi

Cem Uzan

10 Ekim 2013