Sayın Önkibar,

17 ekim tarhli yazınızı okuduktan sonra size yazmayı düşünmüştüm.

Yeni çıkan kitabınızda benimle ilgili Fatih Çekirge kaynaklı bazı dedikodulara yer vermişsiniz.

Fatih Çekirge ailemizin ve Uzan gurubunun başına gelenlerin önemli sebeblerinden biridir. Çok yalan da söylüyor. İstesem, imkanlarım her paraya her “ meşru” hizmeti almaya yeterdi. Ama 20.000 dolara “ bakıcı” tutmadım.

17 ekim tarihli yazınıza gelince; düşüncelerinizi madde madde yazmışsınız. İlk maddelerde ki kanaatlerinize nasıl vardınız , bilmiyorum. Benim üzerinde durmak istediğim 7. Ve 8. Maddeler:

  1. maddede “ Uzanların tasfiyesinde Telsim’i ele geçirmek isteyen A.B.D. şirketi Motorola baş rolü oynamış ve önce Aydın Doğan, sonra AKP bu tasfiyeye aracı olmuştur” diyorsunuz. TAMAMEN DOĞRUDUR.
  2. maddede “İmar Bankasında çifte kayıt gibi rezilliklerin yapıldığı bir vakıadır”. Diyorsunuz. YANLIŞ. Aynı gazetede çalıştığınız Mustafa Mutlu geçenlerde verdiği bir röportajda “ imar Bankasında çifte kayıt olduğuna dair hiçbir belge olmadığını” söyledi. Doğru. Benim İmar Bankası ile bir alakam yoktu. Ancak bir buçuk senedir elime geçen bilgi ve belgeler hakikatleri ortaya çıkarmaya başladı. İmar Bankasında muhtemelen o dönemde ki birçok banka gibi birikmiş bir zarar vardı. Unakıtan’ın bana söylediğine göre bu zarar iki milyar dolar civarında idi. Bankaya el koyduktan sonra buldukları boş mevduat cüzdanlarını “fiktif mudiler” adına doldurup milyarlarca lirayı çalmışlar. Bu hırsızlığıda “ çifte hesap” diye ailemin üzerine yıkmak istiyorlar. Size bazı belgeler yolluyorum. TMSF ye “ kaç mudiye ne kadar ödeme yaptınız, bana hesabı ve listeyi verin” dedim. Cevap veremediler, kaçtılar. Mahkemeye “tesbit” için gittim; mahkeme” lüzum yok” dedi !!

Bu arada Motorola ile anlaşırlarken 2005 te “ gizli” bir anlaşma ile TMSF’nin, kanunlara aykırı olarak “ Uzanlarla beş sene süre ile anlaşmama ve ibra etmeme” taahüdü verdiği ortaya çıktı ! Tmsf ye tekrar sordum; cevap yok! Zaten kimse cevap veremiyor…

Bunların hepsini TARAF röportajında anlattım. Hakikatlerin ortaya çıkması için Sayın Cumhurbaşkanın Devlet Denetleme Kurulunu, sayın Başbakanın başbakanlık Teftiş Kurulunu görevlendirmesini talep ettim. Bekliyorum…

Sorularınız varsa cevaplandırmaya hazırım. İmkanınız olur, gelebilirseniz röportaj için beklerim. Gelme imkanınız olmazsa sorularınıza yazılı olarak cevap verebilirim.

Selamlar, saygılar

Cem Uzan

Ekler:

– Tmsf ye birinci müracaat

– Tmsf cevabı

– Mahkeme müracaatı

– Mahkemenin kararı

– Vikileaks

– Tmsf ye son müracaat ( cevap gelmedi)

– Hanefi Avcı’ya yazdığım mektup

– Ali Babacan’a yazdığım mektup