Adıma Facebook’ta açılmış onlarca fake (sahte) hesap var. Bu Sahte Hesaplar hakkımda açık kanallardan edindiği bilgi ve fotoğraflarla sanki resmi hesabımmış gibi imaj yaratarak yalanlarına inandırıcılık kazandırmak istiyorlar. Bu fake hesaplardan biri aşağıdaki iletiyi kamuoyu ile paylaşmış bulunmaktadır.

Sayın değerli aziz Türk milleti 10 ağustos pazar günü olacak seçimlerde sayın İhsanoglu’nun Cumhurbaşkanı seçilmesi halinde 11 ağustos pazartesi 13.00 da İstanbul Atatürk hava limanında milyonlar ile buluşacağımı basına kamuoyuna aziz Türk milletine bildirmek isterim sevgilerimle..

Benim ne Cumhurbaşkanlığı seçiminde oy kullanmama ve ne de Türkiye’ye gelmeme olanak var… Çünkü Yargısız infazlarla, hakkımda kasıtlı yaratılan kötü imajlarla, tek yanlı ve hukuk dışı uygulamalarla haksız ve hukuksuz hapis cezaları ile bu olanak elimden alınmış bulunmaktadır.

Buna karşın IP adreslerine hukuken ulaşmakta güçlük çektiğimiz ve bir yanı ile istihbarat servislerinin elinde olan bu tür sahte hesaplarla Türk Ulusu ile alay edilmektedir.

Konunun takdirini Yüce Türk Ulusuna Bırakıyorum.

Cem Uzan